Krisp-ը հայտարարել է, որ գործարկում է նոր հնարավորություն կամ կարգավորում, որն օգտագործում է արհեստական ​​բանականությունը՝ զանգերի ժամանակ օգտատիրոջ առոգանությունը փոխելու համար: Ընկերությունն առաջին հերթին աջակցություն է տրամադրում հնդկական անգլերենի առոգանությունն ամերիկյանի փոխելու համար: Այս գործառույթը
12:01 27/03/25
Մեկնարկում է ծրագրավորման դասընթաց պատանիների համար: C++ դասընթացը հատուկ մշակված է 13-16 տարեկանների համար, որոնք կուսումնասիրեն ոլորտը՝ շարահյուսությունից մինչև գործնական կիրառություն: Դասընթացի ընթացքում հիմնական շեշտը դրվելու է հետևյալ կետերի վրա` Expressions, Statements, Arrays, Pointers, Functions,
22:52 19/03/25
Triple S Ventures-ը ներդրում է կատարել SimCare AI-ում, նորարարական ընկերություն, որն օգտագործում է արհեստական բանականությունը՝ հեղափոխելու բուժառուների վիրտուալ խնամքը և կլինիկական որոշումների աջակցությունը: Այս ներդրումը համապատասխանում է Triple S Ventures-ի հանձնառության հետ՝ աջակցելու զգալի ազդեցություն
10:19 18/03/25
AITC կենտրոնը բացառիկ հնարավորություն է տալիս օնլայն մասնակցելու ԱՆՎՃԱՐ մեկամսյա ծրագրավորման դասընթացին: Դասընթացի ծրագրում ներառված են՝ HTML, CSS, ծրագրավորման հիմունքներ՝ JS-ի հիման վրա, Data կառուցվածքներ և ալգորիթմներ: Մեկ ամսում դասընթացի մասնակիցը կստանա ծրագրավորման հիմնարար տեսական
17:23 07/03/25
TikTok-ի ամերիկյան հատվածը ձեռք բերելու գործընթացին է միացել հայազգի Reddit-ի համահիմնադիր Ալեքսիս Օհանյանը: Համացանցի առաջամարտիկը կարծում է՝ օգտատերերը պետք է տնօրինեն իրենց տվյալները, իսկ ստեղծողները պետք է տիրապետեն իրենց լսարանին: «Հաճախականությունը հնարավորություն կտա այս սկզբունքներն
16:19 05/03/25
Google Cloud-ի ծառայությունների ու լուծումների խորհրդատու, հաճախորդների համար փոխակերպման ուղիներ առաջարկող SADA, an Insight company-ն ստացել է Google-ի Հանրային հատվածի գործընկերոջ պիտակներ (բեյջեր)` արհեստական բանականության և մեքենայական ուսուցման (AI և ML), տվյալների վերլուծության, քարտեզների և
18:16 24/02/25
Հայաստանի առաջատար վենչուրային ֆոնդերից Formula VC-ն հայտարարում է Formula VC II ֆոնդի մեկնարկի մասին։ Նոր ֆոնդի շրջանակում 30 միլիոն դոլարի ներդրում կիրականացվի 35-40 տեխնոլոգիական ստարտափում՝ խթանելով նրանց արագ աճը, որն էլ իր հերթին կնպաստի Հայաստանի՝
10:21 22/02/25
Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության 24-րդ տարեկան համաժողովին Միության նախագահի պաշտոնում վերընտրվել է Team ընկերությունների խմբի համահիմնադիր Ալեքսանդր Եսայանը։ Շնորհակալություն հայտնելով վստահության համար՝ Ալեքսանդր Եսայանն ընդգծել է, որ Միության գրանցած հաջողությունները անդամ կազմակերպությունների և գործընկերների համատեղ
18:35 20/02/25
Անվճար բաց դաս AITC կենտրոնի՝ ITeenschool-ում: Ուզում եք, որ ձեր երեխան սովորի ծրագրավորում և դիզայն, ապա այս առաջարկը ձեզ կհետաքրքրի: 8-11 տարեկան երեխաների համար կենտրոնն առաջարկում է ալգորիթմիկ ու ինտերակտիվ դասեր, որոնք կօգնեն ծանոթանալ ծրագրավորման
17:10 20/02/25
Փետրվարի 19-ին կայացավ Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (ԱՏՁՄ) 24-րդ տարեկան համաժողովը, որը մեկ հարկի տակ համախմբեց տեխնոլոգիական ոլորտի 300-ից ավելի ներկայացուցիչների, միջազգային կազմակերպությունների և կրթական հաստատությունների ղեկավարների։ Համաժողովի ընթացքում անցկացվեցին ԱՏՁՄ նախագահի և խորհրդի անդամների
20:57 19/02/25
Մեկնարկում է «Ներուժ 6.0» սփյուռքի տեխնոլոգիական ստարտափների պետական ծրագիրը: Ինչպես նախորդ տարիներին, այնպես էլ այս տարի, աշխարհի տարբեր ծայրերից շուրջ 40 թիմեր հրավիրվելու են Հայաստան՝ մասնակցելու 6-օրյա միջոցառումներին, ծանոթանալու Հայաստանում բիզնես վարելուն, ստանալու համագործակցությունների և
13:26 11/02/25
ԵՊՀ քիմիայի ֆակուլտետի ասիմետրիկ կատալիզի գիտական խումբն ընդլայնվում է: Երեք տարվա արդյունավետ գործունեության արդյունքներից է «Ազոլների հենքի վրա ասիմետրիկ օրգանոկատալիզ, սինթեզ և ակտիվություն» վերտառությամբ գիտական նախագծի իրագործումը, որի շրջանակում գիտական խումբը կսինթեզի այնպիսի մոլեկուլներ, որոնք
20:44 21/01/25
Ցանկանո՞ւմ ես բացահայտել ֆրիլանսինգի աշխարհը, զարգացնել հմտություններդ և հաջողությամբ աշխատել համաշխարհային շուկայում: AITC/EIF կենտրոնում կարող ես բացահայտել ֆրիլանսինգի գաղտնիքները. կենտրոնը կտրամադրի գործնական խորհուրդներ՝ հաջողության հասնելու համար: Սեմինարը կանցկացվի փետրվարի 7-ին՝ 19:00-ին: Սեմինարի ընթացքում կքննարկվեն՝ ինչպես
15:42 20/01/25
«Ստարտափների կործանումն անցնում է 2 ճանապարհով՝ սկզբում աստիճանաբար, ապա հանկարծակի»: Ըստ SOMITE.AI-ի հիմնադիր և գործադիր տնօրեն Միշա Բրեքսթոնի, Հեմինգուեյի «Եվ ծագում է արևը» աշխատությունից մեջբերված այս միտքն, ընդհանրացնում է թե ինչպես են ստարտափների մեծամասնությունն հասնում
12:48 20/01/25
AITC/EIF կենտրոնը և Optimum Partners Armenia ընկերությունը համատեղ հայտարարում են “Mastering Web Automation with Playwright and JavaScript” դասընթաց + internship։ Դասընթացի լավագույն մասնակիցները կստանան առաջարկ միանալ Optimum Partners ընկերության թիմին։ Ծրագիրը մշակված է ոլորտում առաջատար
17:45 09/01/25
AITC/EIF կենտրոնը հայտարարում է «Ինչպես գրել հաջողակ դրամաշնորհային ծրագիր» դասընթացի մեկնարկի մասին: Սա հիանալի հնարավորություն է այն մարդկանց համար, որոնք ցանկանում են ձեռք բերել գիտելիքներ դրամաշնորհային ծրագրերի մշակման և իրականացման ոլորտում։ Դասընթացի ընթացքում մասնակիցները կսովորեն
13:15 08/01/25
2024թ․ դեկտեմբերի 18-ին Հայաստանի եվրոպական համալսարանը (ՀԵՀ) Էլեկտրոնային առևտրի և թվային մարքեթինգի ասոցիացիայի (ECDMA) հետ համատեղ կազմակերպել էր «Մարքեթինգի վարպետության ուղիները» ֆորումը ԵՀՀ տարածքում։ Միջոցառմանը գրանցվել էր մոտ 150 մասնակից, որոնցից 100-ը ներկա էին անձամբ՝
11:39 20/12/24
Ամպային խորհրդատվության և պրոֆեսիոնալ ծառայությունների շուկայի համաշխարհային առաջատար, Google Cloud-ի մրցանակակիր գործընկեր SADA, an Insight company-ն ստացել է Google Cloud-ի 11-րդ՝ գեներատիվ AI-ի ​​ծառայությունների, մասնագիտացումը։ Այս մասնագիտացմանը հասնելու համար SADA-ից պահանջվել է Google Cloud-ի գեներատիվ
20:59 05/12/24
Տեղի ունեցավ Մեծահասակների մաթեմատիկայի օլիմպիադայի մրցանակաբաշխությունը։ Միջոցառումը կազմակերպվել էր Armenian Code Academy (ACA)-ի և գլխավոր գործընկեր Hoory AI-ի կողմից՝  հովանավորվելով առաջատար տեխնոլոգիական կազմակերպությունների, այդ թվում՝ Yandex Armenia-ի, WorldQuant-ի և այլոց կողմից։ Այն նպատակ ուներ գնահատելու
12:47 04/12/24
SuperAnnotate-ը հիմնադրվել է 2019 թվականին երկու եղբայրների կողմից՝ պատկերների սեգմենտավորման ասպիրանտական ​​հետազոտությունների հիման վրա: «Մենք հասկացանք, որ հետազոտությունը կարող է օգնել ընկերություններին արագացնել հոգնեցուցիչ աշխատանքը համակարգչային տեսողության մեջ պիքսելային ճշգրիտ ծանոթագրության մեջ՝ դրանով իսկ պարզեցնելով